Kalendarium Lektury Warto przeczytać Godziny pracy Ciekawe cytaty, złote myśli, przysłowia o książkach Ciekawostki o książkach i nie tylko Regulamin biblioteki Regulamin czytelni multimedialnej W sieci komputerów i Internetu SŁOWNIKI - RODZAJE PRAWO BIBLIOTECZNE W POLSCE USTAWA O BIBLIOTEKACH SZKOLNYCH Artykuły Biblioteczka dla rodziców Nowości Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej w bibliotece szkolnej Tekstowa podstrona Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Regulamin biblioteki

Posta? 1

Regulamin biblioteki Szkoły Podstawowej nr 81
  1. Ze zbiorów biblioteki szkolnej korzystać mogą uczniowie klas 0 - VI, nauczyciele, personel szkoły, rodzice.
  2. Zbiory biblioteki udostępniane są przez pięć dni w tygodniu (oprócz sobót) w godzinach pracy biblioteki.
  3. Uczniowie klas pierwszych zostają czytelnikami biblioteki po wprowadzającej lekcji bibliotecznej.
  4. Czytelnicy korzystają z wolnego dostępu do półek, posługując się zakładką.
  5. Jednorazowo można wypożyczyć trzy książki, w tym jedną lekturę.
  6. Uczniowie klas IV - VI zobowiązani są oddać wypożyczone lektury w terminie nie przekraczającym jednego miesiąca od dnia wypożyczenia.
  7. Uczniowie klas IV - VI mogą korzystać w bibliotece z Internetu i programów multimedialnych.
  8. Z księgozbioru podręcznego czytelnik indywidualny korzysta na miejscu.
  9. Zbiory biblioteczne są naszą wspólną wartością. Wypożyczone książki należy chronić przed zniszczeniem i zagubieniem. Czytelnik który zniszczy lub zagubi książkę musi odkupić taką samą lub inną wskazaną przez bibliotekarza.
  10. Biblioteka przyjmuje dobrowolne dary książkowe.
  11. W bibliotece obowiązuje cisza i zakaz spożywania posiłków.
  12. Wszystkie wypożyczone materiały muszą być zwrócone do biblioteki przed końcem roku szkolnego.
  13. Uczniowie i pracownicy, którzy odchodzą ze szkoły zobowiązani są do wcześniejszego rozliczenia się z biblioteką.
                                                                         ?
      Zapamiętaj!!!

W bibliotece obowiązuje cisza.Nie wolno jeść ani pić!!!