Kalendarium Lektury Warto przeczytać Godziny pracy Ciekawe cytaty, złote myśli, przysłowia o książkach Ciekawostki o książkach i nie tylko Regulamin biblioteki Regulamin czytelni multimedialnej W sieci komputerów i Internetu SŁOWNIKI - RODZAJE PRAWO BIBLIOTECZNE W POLSCE USTAWA O BIBLIOTEKACH SZKOLNYCH Artykuły Biblioteczka dla rodziców Nowości Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej w bibliotece szkolnej Tekstowa podstrona Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Wtorek      8.30 - 14.30

Czwartek    8.30 - 14.30

Piątek       8.30 - 14.30

Biblioteka – skarbnica wiedzy, oaza spokoju!

Pięć powodów, dla których warto przyjść do biblioteki:

1.       Szukasz informacji z przyrody lub innych przedmiotów? Encyklopedie i słowniki czekają na Ciebie.

2.     W bibliotece możesz odpocząć od głośnych przerw, czytając Swoją ulubioną książkę lub czasopismo.

3.     Chcesz przygotować się do klasówki, kartkówki? Biblioteka to dobry wybór.

4.     Szukasz ciekawej książki? Znajdziesz ją u nas.

5.     A może chcesz po prostu porozmawiać, zwierzyć się? Pani bibliotekarka zawsze znajdzie czas.

Kto pracuje w bibliotece?

Pani Iwona Janusz

Nazywam się Iwona Janusz. W Szkole Podstawowej nr 81 pracuję od sześciu lat. Z wykształcenia jestem polonistką, posiadam również kwalifikacje do pracy w bibliotece.

Bardzo lubię tę pracę. Cieszy mnie, że mogę zachęcać dzieci do czytania wartościowych książek. Cenię sobie kontakty z uczniami, którzy w bibliotece i czytelni lubią spędzać przerwy oraz czas przed i po lekcjach.

Nasza biblioteka jest przyjazna dla dzieci, mogą tu znaleźć nie tylko lektury szkolne, ale wiele innych ciekawych książek, mogą skorzystać z księgozbioru podręcznego (słowniki, encyklopedie, atlasy…), poczytać czasopisma, pracować przy komputerach w czytelni.

Zapraszam wszystkich do naszej szkolnej biblioteki!

Pani Iwonka z Panią Anią

Dzień Otwarty w czytelni :

Tornado z Puszczyka – prezentacja pracy koła dziennikarskiego, wystawka archiwalnych numerów gazetki, sprzedaż bieżącego numeru.