LISTOPAD 2013

5 listopada 2013 rok

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Jest to święto wszystkich bajkowych postaci to dobra okazja, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajkowe postacie towarzyszyły wszystkim, rozweselając, zabawiając i poprawiając humor.

Z tej okazji na Forum odbyła się zabawa dla najmłodszych uczniów klas 0 – 3.

W programie znalazły się piosenki o tematyce baśniowej, śpiewane przez pomysłowo przebranych za postacie z bajek uczniów. Zabawy również dotyczyły bajek – odgadywanie bajki z częściowo zakrytego obrazka – przez dziurkę od klucza, rozpoznawanie baśni z fragmentu odczytanego publiczności oraz rozpoznawanie rekwizytów z bajek.

Dla aktywnych uczniów z publiczności znalazły się drobne upominki. W przedstawieniu wzięli też udział najmłodsi uczniowie klas pierwszych – sześciolatki z klasy 1b i zaprezentowały piosenkę ‘Krasnoludki’.

Kolorowe dekoracje oraz wystawa prac uczniów przeniosły wszystkich dorosłych w czasy dzieciństwa a dzieciom przypomniały jak ważne jest poznawanie baśniowych światów.

Oby więcej takich imprez w naszej szkole :)

7 listopada 2013 rok

Lekcja historii w terenie

Dnia 7 listopada klasa Va i Vb wzieły udział w warsztatach historycznych w Warowni Jomsborg. Warsztaty dotyczyły poczatków państwa Polskiego.

Na poczatku wysłuchalismy opowieści o plemionach slowiańskich.

Stoczyliśmy walkę na worki z sianem.

Ogrzaliśmy sie przy ognisku i zjedliśmy kiełbaski.

Obejrzeliśmy pokaz średniowiecznej walki.

Przebraliśmy się w stroje historyczne.

Uczyliśmy sie strzelać z łuku.

Patrzyliśmy jak kiedys wybijano pieniądze.

8 listopada 2013 rok

Ślubowanie klas pierwszych

8 listopada 2013 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania klas pierwszych. Odświętnie ubrani uczniowie klas 1a, 1b i 1c zostali oficjalnie włączeni do społeczności naszej szkoły. Podczas ceremonii pierwszoklasiści wykazali się wiedzą dotyczącą dobrego zachowania, oraz zasad ruchu drogowego, odpowiadając na pytania prowadzących uroczystość uczennic klasy 6b.

O tym, że dzieci są już gotowe wstąpić wpoczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 81 świadczyły  zaprezentowane piosenki, i wiersze. Jakub Jóźwik z klasy 1a pięknie zagrał na skrzypcach utwór Mozarta.

Kolejnym etapem uroczystości było złożenie przez uczniów ślubowania. Pierwszoklasiści obiecali dbać o dobre imię szkoły, dobrze się uczyć i zachowywać, oraz godnie reprezentować swoją szkołę. Po ślubowaniu Pani Dyrektor Marzena Dąbrowska pasowała każdego pierwszoklasistę na ucznia dużym ołówkiem, a panie wychowawczynie wręczyły dzieciom dyplomy.

Po uroczystości uczniowie bawili się na forum w rytm muzyki, a na salę wprowadzono ogromnych rozmiarów pyszny, płonący tort. Dumni pierwszoklasiści z pewnością doświadczą trudu, ale też radości w osiąganiu wiedzy.

Życzymy im wspaniałych chwil spędzonych w szkole, prawdziwych przyjaźni oraz wielu sukcesów w nauce.

Informacje na temat ślubowania dostępne również :

13 listopada 2013 rok

Apel z okazji 11 listopada

Dnia 13 listopada, jak co roku w naszej szkole, odbył się apel w wykonaniu klasy 5a poświęcony Dniu Niepodległości.

W tym roku 11 listopada obchodziliśmy  95 rocznicę, odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie klasy 5a śpiewali pieśni patriotyczne, takie jak ,,Rota ‘’ i ,, Pierwsza Brygada’’, recytowali również wiersze o Polsce.

Słowa piosenek były wyświetlane na ekranie po to, by inne klasy również mogły śpiewać. Na apelu byli obecni uczniowie klas 3-6 wraz z nauczycielami .

Zaprezentowały się również dziewczynki z chóru szkolnego z piosenką ,,Szara piechota’’.

Na koniec Pani Dyrektor Marzena Dąbrowska podziękowała uczniom klasy 5a oraz Pani Marii Błaszkowskiej za przygotowanie pięknej uroczystości.

14 listopada 2013 rok

Od zabawy do sportu

Dnia 14.11.2013 roku w hali Sportowej Areny Ursynów odbyły się zawody sportowe podsumowujące program zajęć „od zabawy do sportu”  dla klas I-III. Przybyłe na zawody dzieci i ich opiekunów powitali przedstawiciele wydziału oświaty i Sportu gminy Ursynów.

We współzawodnictwie sportowy wzięły udział dzieci z 14 szkół podstawowych Gminy Ursynów.

Dzieci wykazały się niezwykłą walecznością, zapałem i sportowym „zacięciem”.  Z olbrzymim zaangażowaniem   pokonywały kolejne

coraz to trudniejsze konkurencje a było ich aż 9.

Nasza szkoła SP81 również brała udział w sportowej rywalizacji zajmując  6 miejsce.

Natomiast nie mieliśmy sobie równych wśród grup kibicujących.

Oryginalne okrzyki i hasła zagrzewające do walki wraz z grupą cheerlederek zaprocentowały

I miejscem.

Wszystkim gratulujemy udanych występów.

21 listopada 2013 rok

OTRZĘSINY

21 listopada 2013 roku uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w otrzęsinach przygotowanych przez dzieci ze świetlicy szkolnej. Pierwszoklasiści, którzy niedawno składali uroczystą przysięgę podczas ślubowania, zmierzyli się z zadaniami dzięki którym stali się Świetlicowymi Puszczykami.

Dzieci dowiedziały się co oznacza słowo ‘otrzęsiny’, i że rytuał ten znany był już w Starożytności. Pierwszym zadaniem był test intelektualny – rozwiązywanie krzyżówki. Hasła dotyczyły wiadomości z życia szkoły. Uczniowie chętnie zgłaszali się do odpowiedzi i szybko rozszyfrowali hasło, które brzmiało ‘OTRZĘSINY’.

Kolejnym wyzwaniem było wrzucanie woreczków do pudełka. Reprezentanci klas pierwszych świetnie z nim sobie poradzili.

Ostatnią konkurencją były skoki na piłce do pachołka. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie klas pierwszych i z wielkim zaangażowaniem, wśród wspaniałego dopingu ze strony publiczności, wykonali trudne zadanie.

W nagrodę za odwagę i waleczność pierwszoklasiści otrzymali upominki.

W nagrodę za odwagę i waleczność pierwszoklasiści otrzymali upominki.

29 listopada 2013 rok

SUKCESY NASZEJ UCZENNICY