Marzec 2009

u nas zawsze

NASZE ZWYCIĘSTWO W ATERIADZIE

W naszej klasie powstał zespół taneczny „Tuti Fruti” oraz zespół śpiewający „Małe Puszczyki”. Oba te zespoły brały udział w bardzo prestiżowym konkursie „Asteriada”, który odbył się na początku marca. W tym konkursie brało udział ponad 60 zespołów z różnych szkół Warszawy i okolic. Osiągnęliśmy ogromny sukces. Zajęliśmy DRUGIE  miejsce w konkursie tanecznym i TRZECIE w konkursie muzycznym. Na uroczystej gali wręczono nam dyplomy i cenne nagrody: sprzęt nagłaśniający i DVD. Do naszego sukcesu przygotowała nas mama naszej koleżanki- pani Ania Antoniuk.

Zuzia Stasiak, kl. 2a

DZIEŃ GRECKI

Dnia 10 marca odbył się Dzień Grecki. Uczniowie klas 5 przebrali się za różnych bogów greckich. Strój stanowiły prześcieradła i wieńce laurowe, wykonane z suszonych liści laurowych lub zielonego kartonu.

Najpierw dzieci zaprezentowały przedstawienia, którego tematem były wydarzenia z mitologii. Potem dziewczyny zatańczyły typowy grecki taniec ,,Zorbę”. Następnie 5 klasy brały udział w konkursie wiedzy z geografii, matematyki i historii.

Następną konkurencją było bandażowanie dzieci, tak by zamieniły się w mumię. Następnie odbyły się igrzyska olimpijskie. Jedną z nich było ciągnięcie osób zawiązanych skakanką, podnoszenie ciężarków, biegi i oczywiście, skok w dal. Między konkurencjami pani od historii wyznaczyła wartę, która miała za zadanie pilnować stołu greckiego. Gdyby nie strażnicy – potrawy zniknęłyby w ciągu dwóch minut.

Po zakończeniu Dnia Greckiego mali Grecy zaczęli jeść potrawy greckie, które sami zrobili w domu.

Krzysiek Kądzielski, kl. 5 a

GODZINA DLA ZIEMI

28 marca w sobotę w wielu mieszkaniach zgasło na godzinę światło. Był to gest solidarności z Ziemią, której coraz trudniej jest znosić efekt cieplarniany. Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ekologicznej akcji – „Godzina dla Ziemi” (Earth Hour 2009)) organizowanej przez Fundację WWF. Akcja ta odbywa się po raz trzeci na świecie, a Polska bierze w niej udział po raz drugi.

W godzinach 20. 30 – 21. 30 w Warszawie zgasła iluminacja Pałacu Kultury i Nauki oraz Pałacu Prezydenckiego. Zgasły też wszystkie mosty na Wiśle. Do akcji włączyło się także wiele hoteli i wieżowców np. Hotel Polonia Palace, Hotel Hilton, InterContinental, Rondo1, Warsaw Trade Tower, Złote Tarasy. Również na Ursynowie w wielu oknach nie paliło się podczas tej godziny światło…

Ala Błaszczyk i Martyna Mospan, kl. 6 a

WIOSENNY POKAZ MODY

31 marca 2009 roku we wtorek w naszej szkole odbyła się wielka impreza. Pani Wiola Stojecka zorganizowała wiosenny „pokaz mody”. Każde dziecko z młodszej klasy, jeżeli tylko chciało, mogło się przebrać w wiosenny strój. Dzieci przebrały się za: wiosnę, żaby, wróżki kwiatowe i motyle. Te różne przebrania dzieci musiały zaprezentować przy muzyce. Jurorzy wtedy oceniali strój.

W jury zasiedli: przewodnicząca - pani Ala Kozik, pani Aleksandra Dziwirek, Olga Kwiatkowska z 5b, pani Anna Kliniska i Asia Ponichtera z 5b. Pokaz trwał dwie godziny lekcyjne.

Podsumowując na podium znaleźli się: Zuzanna Stasiak z klasy 2 a,  razem z Palinką Płaską - dziewczynką z klasy „0’’, Aleksandra Piętara w duecie z Agatą Pawłowską zajęły miejsce drugie. Wszyscy uczestnicy konkursu dostali lizaki, a nagrodzeni . Bardzo dziękujemy Pani Wioli Stojeckiej za zorganizowanie wiosennego spotkania.

Weronika Sadowska, kl. 2a,

KLIKAJMY W „PAJACYKA”

Jedzenie jest bardzo ważne dla nas i naszego organizmu. Gdy jesteśmy głodni, jesteśmy także zmęczeni i rozdrażnieni. Wielu z nas nie wyobraża sobie, że gdy wraca ze szkoły nie czeka tam na niego ciepły obiad. Często także wybrzydzamy: „Ja tego nie lubię”, „To jest nie dobre”. Nie zdajemy sobie sprawy jak wiele dzieci w Polsce, na co dzień chodzi głodne. Ich myśli idą wtedy w tylko jednym kierunku: Czy starczy pieniędzy na coś do jedzenia? Czy będą miał ciepły obiad?

Czy my możemy cos z tym zrobić?

Tak. Jedno kliknięcie na stronie internetowej www.pajacyk.pl,

w brzuszek pajacyka, to jeden obiad dla głodnego dziecka. Niektórzy się mnie pytają: Jak jedno kliknięcie może coś zdziałać? Otóż strona ta ma sponsorów, którzy płacą za każdą jej odsłonę. Dlatego też możemy klikać w nią tylko raz dziennie.

Klikajmy, więc wszyscy, ponieważ naprawdę warto.

Jeśli chcesz więcej pomagać bardziej możesz wejść na stronę

grosz-do-grosza.pl

Aby ogladąć tą stronę, wymagany jest plugin Flash Player. Możesz pobrać go tutaj

Dzień Dobry.
Jesteś na stronie programu Pajacyk, której celem jest zbieranie pieniędzy na dożywianie dzieci w całej Polsce. Kliknij w brzuszek pajacyka, a pomożesz nakarmić głodne dziecko.

Odwiedzaj często stronę pajacyka. Najlepiej ustaw ją jako swoją stronę startową.

Kliknij w brzuszek pajacyka, a pomożesz nakarmić głodne dziecko.

Partnerzy pajacyka:

Tosia Dybała, kl. 6 a

ZBIERAMY NAKRĘTKI NA WÓZEK INWALIDZKI

Uczniowie naszej szkoły zaczęli zbierać plastikowe nakrętki dwa tygodnie temu. Korki są zbierane, aby pomóc chorym dzieciom na wózkach inwalidzkich. Klasy intensywnie zbierają nakrętki. Samorząd Szkolny wpadł na pomysł, że urządzi konkurs, polegający na tym, że ta klasa, która uzbiera najwięcej korków wygra nagrodę.

Krzysiek Kądzielski, kl. 5a