Grudzień 2008

Dział "Z życia szkoły" powstaje dzięki zaangażowaniu i pracy

uczniów klas czwartych i piątych naszej szkoły.

W tym miejscu publikowane są artykuły ze szkolnej gazetki

"Tornado z Puszczyka",

która ukazuje się od września 2006 roku.

AKCJE CHARYTATYWNE, W KTÓRYCH WZIĘLIŚMY UDZIAŁ

W listopadzie i grudniu wzięliśmy udział w wielu akcjach charytatywnych, które odbywały się pod patronatem Samorządu Uczniowskiego.

Przynosiliśmy do szkoły grosze, by usypać z nich jak największą górę.

Dla dzieci z domu dziecka zbieraliśmy książki i zabawki w doskonałym stanie.

Przynosiliśmy do szkoły słodycze w ramach akcji „Zamiast grosika daj batonika”.

Nasze zaangażowanie pomogło tym, którzy bardzo potrzebują pomocy. Wszystkim, którzy podzielili się tym, co mają – bardzo dziękujemy.

MIKOŁAJKI KLASOWE

W piątek 5 grudnia 2008 r. w naszej szkole odbyły się mikołajki. Było bardzo fajnie. Wszyscy mieli czapki mikołajów. Lekcje odbyły się normalnie. Ale na jednej lekcji  wychowawcy dawali uczniom. Prezenty były przyjemne i wszystkim się podobały. Każda klasa była wesoła i zadowolona z prezentów . to były świetne mikołajki.

Łukasz Jórczak, kl. 5a

LOTERIA ŚWIETLICOWA

Wzorem lat ubiegłych w drugim tygodniu grudnia odbyła się loteria świetlicowa. Za 2 zł (bo tyle kosztował los0 można było wylosować wiele fajnych rzeczy, zarówno takich, które zostały wykonane przez dzieci chodzące do świetlicy, jak i takich, które zostały przyniesione przez rodziców z pracy, bo tam nie były już potrzebne. Losowaliśmy gipsowe figurki, pierniki na choinkę, plastikowe pistolety, dmuchane piłki, książki, karty, słodycze, przybory do pisania. Dochód z loterii przeznaczony zostanie na pomoc potrzebującym.

WIGILIA W NASZEJ SZKOLE

Wszystko rozpoczyna się od konkursu na najpiękniejszą szopkę, który organizowany jest w szkole przez panie od religii. Uczniowie w domu, najczęściej przy dużym zaangażowaniu rodziców wykonują różnorodnymi technikami szopki. Pojawiają się one na szkolnych korytarz już na początku grudnia. Potem przychodzi komisja z Urzędu Dzielnicy i te, ich zdaniem, najpiękniejsze szopki, zabiera do kolejnego etapu konkursu.

Już w poniedziałek dowiemy się, czyja szopka zwyciężyła.

W ostatnim tygodniu grudnia uczniowie naszej szkoły oglądali niezwykłe przedstawienie. Był to spektakl taneczny pod tytułem „Światełko Bożego Narodzenia”. Przygotowała go pani Marta Golla, która z dziewczynkami z naszej szkoły prowadzi zajęcia taneczne. Na forum pojawiły się tańczące dziewczynki z przedszkola, naszej szkoły i gimnazjum. Najzabawniejszy był taniec 10 bałwanków. Aktorki i jeden aktor wturliwali się sceną, ubrani w stroje przypominające kule, z których powstaje bałwan. Piękny był taniec z zapalonymi świeczuszkami. A scena finałowa zaprała wszystkim dech w piersiach.

W grudniu 19 (piątek) w naszej szkole odbyły się jasełka ora wigilie klasowe. Najpierw uczniowie obejrzeli jasełka przygotowane przez klasę 3 a pod opieką siostry Wioletty Okły. Dekoracja była bardzo ładna, przedstawiała nie tylko szopkę, ale i fragment współczesnego domu. Jasełka przedstawiały dzieci, które chciały pokazać swoim rodzicom historię Bożego Narodzenia. Po jasełkach pojawił się Św. Mikołaj, albo Św. Mikołajowa, ponieważ dwa razy powiedział(a): ,,chciałam”. Wszyscy otrzymali od niego/niej prezenty w postaci filmu pt. ,,Opowieść Wigilijna”.

Następnie uczniowie udali się z wychowawcami do sal. Tam usiedli przy pięknie nakrytych stołach, na których stoły różne słodycze. Najpierw wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Śpiewaliśmy lub słuchaliśmy kolęd. Każdy jadł, co chciał i ile chciał, niektórzy do przesady. Następnie wyszliśmy z sal lekcyjnych i zaczęliśmy odwiedzać nauczycieli i innych pracowników szkoły, bo z nimi również pragnęliśmy podzielić się opłatkiem. Wigilie w szkole to bardzo udany czas.

Ola Jórczak kl.6B, Natalka Skoczek kl.6A, Łukasz Jórczak kl.5A

Gratulujemy

Alicja Błaszczyk to niezwykle skromna osoba. Na moją prośbę, by napisała o swoim sukcesie, który odniosła podczas zajęć Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego, nie zrobiła tego, by się nie chwalić. Zamiast tego powstał tekst o tym, czym są zajęcia, w których uczestniczyła.

Alicja Błaszczyk została najlepszą studentka II semestru Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Nie było to łatwe zadanie. Warunkiem ukończenia zajęć była nie tylko frekwencja, ale i dobrze napisany test z wiedzy ekonomicznej. 16 grudnia w gronie 115 „studentów” Ala przystąpiła do egzaminu. Okazała się najlepsza. Pokonała 114 swoich rówieśników, równie uzdolnionych. Wasza koleżanka uzyskała maksymalną liczbę punktów i tym samym zdobyła tytuł Najlepszego Studenta II edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego.

Nagrodą za ten wyczyn, oprócz olbrzymiej satysfakcji, był laptop dobrej klasy.

Wszystkich, którzy chcą przeczytać informację o sukcesie Alicji Błaszczyk odsyłam na stronę http://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/nagrody.php

Malwina Warszawska