Aktualności

  • Aktualizacja danych

    Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
  • SPOTKANIA Z RODZICAMI - 3.10.2017

    HARMONOGRAM SPOTKAŃ W DNIU 3.10.2017

     

    1. 15.00 – 17.00 –  dyżur pedagoga i psychologa (gabinet pedagoga)
    2. 17.00 – 18.30 – spotkanie informacyjno-edukacyjne dla rodziców  dotyczące programu edukacyjnego poświęconego zjawisku przemocy i agresji pn.: „Niebieskie Spotkania”, realizowanego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, na zlecenie Biura Edukacji m. st. Warszawa.
      Spotkanie odbędzie się w świetlicy łącznie dla rodziców klas IV-VII.
      Podczas spotkania zostaniecie Państwo zapoznani z tematyką warsztatów dla uczniów. Spotkanie to będzie też okazją do wymiany doświadczeń w zakresie przeciwdziałania przemocy: wspierania dziecka w sytuacji przemocowej lub konfliktowej, szeroko rozumianej profilaktyki przemocy, a także do uzyskania informacji na temat nurtujących Państwa wątków w zakresie wychowania bez przemocy.
    3. 17.00 – klasa 0a – spotkanie z wychowawcą w sali 7
    4. 17.00 – klasy 1b – spotkanie z wychowawcą w sali 8
    5. 18.30  - 18.45 – klasy 5a, 5b, 5c  (świetlica) - spotkanie z wychowawcami –spotkanie informacyjne dotyczące uczestnictwa uczniów w programie „Szkoła bliżej nauki”
    6. 18.30 – 20.00 –  rodzice uczniów klas 4 – 7 - spotkania indywidualne z nauczycielami

     

              Sala 2

     

    Pełnia – Iwanicka Beata – przyroda, chemia

    Sitkiewicz Alicja - geografia

    Szafrańki Jerzy - fizyka

    Sala 5

     

    Błaszkowska Maria – język polski

    Cieśla Ewa – język polski, język niemiecki

    Skrzypczyk Wanda – język polski

    Sala 6

     

    Pełnia – Iwanicka Ewa – przyroda, matematyka

    Smolińska Karolina - muzyka

    Wojda Elżbieta - matematyka

    Sala 9

     

    Czyż Adam – język hiszpański

    Mroczyk Katarzyna – język angielski

    Studzińska Hanna – język angielski

    Sala 10

     

    Bugajewska Magdalena - religia

    Okła Wioletta - religia

    Urban Monika – język angielski

    Sala 10a

     

    Kapera Maciej – wychowanie fizyczne

    Kempa Adam – wychowanie fizyczne

    Nowakowska Elżbieta – wychowanie fizyczne

    Szeląg Tomasz – wychowanie fizyczne

    Sala 11

     

    Zielińska  Barbara – zajęcia komputerowe, informatyka, zajęcia techniczne, technika

    Sala 12A

    Sadowska – Martyka  Anneta – język angielski

    Sala 20

     

    Paprocka Anna - historia

    Wolanin –Łubkowska Dorota – język angielski, plastyka

     

    W klasach  1a, 2a, 3a, 3b, 3c, 3d – spotkania odbywają się według harmonogramów podanych przez wychowawców na zebraniu w dniu 12 września.

  • KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY - UBEZPIECZENIA

    Szanowni Państwo,

    Dyrekcja szkoły informuje, że w roku szkolnym 2017/2018 ubezpieczenie uczniów  w Szkole Podstawowej  nr  81 oferują dwie firmy:

    • STU ERGO HESTIA S.A. (poprzez brokera Gestum Broker sp. z o.o.) – informacje na stronie internetowej Społecznej Rady Rodziców

    oraz

    • COMPENSA  Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group – firma ubezpieczająca naszych uczniów od 15 lat.

    Proponowany zakres ubezpieczenia i wysokości świadczeń na rok szkolny 2017/2018 są dostępne na stronie szkoły: sp81waw.edupage.org

     

    Rodziców, którzy zdecydują się na skorzystanie z oferty COMPENSY, prosimy o dokonanie wpłaty w kwocie 48,00 zł na ręce skarbnika klasowego do 27.09.2017.

  • 12.09.2017 - ZEBRANIA

    PRZYDZIAŁ SAL NA ZEBRANIA

    12 września 2017

     

    Klasa

    Sala

    Wychowawca

    godzina

     

     

     

     

    0a

    7

    Marzena Galbarczyk

    17.00

    1a

    8

    Joanna Kuchta

    18.30

    1b

    8

    Magdalena Żanowska

    17.00

    2a

    3

    Alicja Kozik

    17.00

    3a

    1

    Bożena Kołacz

    18.30

    3b

    4

    Izabela Grzelak

    17.00

    3c

    3

    Agnieszka Sawicka

    18.30

    3d

    1

    Izabela Maciejewska

    17.00

         

     

    4a

    s. 10

    Hanna Studzińska

    17.00

    4b

    s. 6

    Katarzyna Oleniak

    17.00

    4c

    s. 10A

    Monika Urban

    17.00

    5a

    2

    Ewa Cieśla

    17.00

    5b

    4A

    Elżbieta Wojda

    17.00

    5c

    11

    Barbara Zielińska

    17.00

    6a

    20

    Anna Paprocka

    17.00

    6b

    5

    Maria Błaszkowska

    17.00

    7a

    2

    Maciej Kapera

    18.30

    7b

    9

    Dorota Wolanin - Łubkowska

    17.00

     

     

     

     

    Nauczyciele, którzy nie są wychowawcami, oczekują na Rodziców w pokoju nauczycielskim (forum).

     

  • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

    Szanowni Państwo,

    Dyrekcja szkoły zaprasza na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018, które odbędzie się 4 września:

    godzina 8.30 – klasy 4 – 7

    godzina 10.30 – klasy 0 – 3

    Jednocześnie informujemy, że w dniu 1 września w szkole będą prowadzone zajęcia opiekuńczo – wychowawcze dla oddziału przedszkolnego w godzinach 7.00 – 17.30.

  • KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

    Dyrekcja Szkoły oraz Rada Pedagogiczna informują, że umieszczenie pisma Rady Pedagogicznej w czerwcu na stronie internetowej szkoły  oraz w LIBRUSIE wraz z informacją wyjaśniającą powód, dla którego umieściliśmy pismo dopiero w czerwcu nie miało na celu naruszenia dobrego imienia pana Marka Królikowskiego.

    Chcieliśmy podkreślić, że bardzo ważna jest dobra atmosfera sprzyjająca budowaniu dobrych relacji między  Radą Pedagogiczną a Społeczną Radą Rodziców dla dobra dzieci.

  • LATO W MIEŚCIE

    Informacje.docx

    REGULAMIN_PLYWALNI_Koncertowa_aktualny.doc

     

    REGULAMIN_KORZYSTANIA_Z_HAL_UCSiR_2017_-_GRUPY_ZORGANIZOWANE.docx

     

    Ze względu na ochronę danych osobowych list grup nie zamieszczamy na stronie internetowej szkoly. Wywieszone listy znajdują się na tablicy przy programie ,,Lata w Mieście".

     

     

    Zajęcia planowane dla poszczególnych grup
    w dniach 26 czerwca  - 14 lipca 2017 roku.

     

    *zastrzegamy sobie możliwość zmiany zajęć*

     

     

     

    Zajęcia planowane dla poszczególnych grup

    na dzień 27 czerwca 2017 roku

     

    Grupa

     

     

    Zajęcia

     

    Grupa 1

     

                 10.00 – 11.00

        Basen ul. Koncertowa

     

    Grupa 2

     

                  10.00- 11.00

        Hala Sportowa ul. Dereniowa

     

    Grupa 3

     

                11.00 – 12.00

        Hala Sportowa ul. Dereniowa

     

    Grupa 4

     

     

     

                 10.00 – 11.00

         Paso – szkoła tańca ul. Koncertowa

     

     

    Grupa 5

     

                

                11.00-12.00

           Paso - szkoła tańca ul. Koncertowa

     

    Grupa 6

     

       

                10.00 – 11.00

          Pracownia Rzeźby ul. Amundsena

     

    Grupa 7

     

     

              11.45 – 12.30

       Pracownia Rzeźby ul. Amundsena

     

    Grupa 8

     

     

             11.45 – 12.30

         Warsztaty plastyczne ul. Amundsena

     

     

    Zajęcia planowane dla poszczególnych grup

    na dzień 28 czerwca 2017 roku

     

    Grupa

     

     

    Zajęcia

     

    Grupa 1

     

                 10.00 – 11.00

        Hala Sportowa ul. Dereniowa

     

    Grupa 2

     

                  10.00- 11.00

          Hala Sportowa ul. Pileckiego

     

    Grupa 3

     

                10.00 – 11.00

           Basen ul. Koncertowa

     

    Grupa 4

     

     

     

                11.00 – 12.00  

         Hala Sportowa ul. Dereniowa

     

     

    Grupa 5

     

                

                10.00-12.00

           Muzeum Narodowe

     

    Grupa 6

     

       

                11.00 – 12.00

            Hala Sportowa ul. Pileckiego

     

    Grupa 7

     

     

              10.00 – 12.00

       Łazienki Królewskie

     

    Grupa 8

     

     

             10.00 – 12.00

       Łazienki Królewskie

     

     

       

     

    Zajęcia planowane dla poszczególnych grup

    na dzień 29 czerwca 2017 roku

     

    Grupa

     

     

    Zajęcia

     

    Grupa 1

     

                 10.00 – 11.00

       Hala Sportowa ul. Pileckiego

       

     

    Grupa 2

     

                10.00 – 11.00

        Basen ul. Koncertowa

     

    Grupa 3

     

              11.00 – 12.00

           Hala Sportowa ul. Pileckiego

     

     

    Grupa 4

     

     

     

                10.00 – 12.00  

         Muzeum Narodowe Al. Jerozolimskie

     

    Grupa 5

     

                

                10.00-11.00

       Hala Sportowa ul. Dereniowa

     

    Grupa 6

     

       

                11.00 – 12.00

       Hala Sportowa ul. Dereniowa

        

     

    Grupa 7

     

     

              10.00 – 12.30

       Warsztaty plastyczne / Rzeźba

     

    Grupa 8

     

     

             10.00 – 12.30

       Rzeźba / warsztaty plastyczne

     

     

    Zajęcia planowane dla poszczególnych grup

    na dzień 30 czerwca 2017 roku

     

    Grupa

     

     

    Zajęcia

     

    Grupa 1

     

                 10.00 – 11.00

        Wycieczka do ZOO

     

    Grupa 2

     

                10.00 – 11.00

     Wycieczka do ZOO

     

    Grupa 3

     

              10.00 – 12.00

        Łazienki Królewskie 

     

    Grupa 4

     

     

     

                10.00 – 11.00

         Basen ul. Koncertowa

     

    Grupa 5

     

                

                14.00-15.00

       Kręgle ul. Pileckiego

     

    Grupa 6

     

       

                10.00 – 12.00

       Łazienki Królewskie

        

     

    Grupa 7

     

     

              10.00 – 11.00

       Hala Sportowa ul. Dereniowa

     

    Grupa 8

     

     

             11.00 – 12.00

      Hala Sportowa ul. Dereniowa

     

     

     

    Zajęcia planowane dla poszczególnych grup

    na dzień 3 lipca 2017 roku

     

    Grupa

     

     

                  Zajęcia

     

    Grupa 1

     

                 10.00 – 11.00

                       Basen

     

    Grupa 2

     

                10.00 – 11.00

      Hala Sportowa ul. Dereniowa

     

    Grupa 3

     

              11.00 – 12.00

        Hala Sportowa ul. Derenoiwa

     

    Grupa 4

     

     

     

                10.00 – 11.30

         UCSiR – hala sportowa ul. Pileckiego

     

    Grupa 5

     

                

               11.00 – 12.00

         UCSiR – hala sportowa ul. Pileckiego     

      

     

    Grupa 6

     

       

              14.00 – 15.00

                   Kręgle

     

    Grupa 7

     

              10.00 – 11.00

    ,,Ściana Południowa’’ – zajęcia na           ściance wspinaczkowej

     

    Grupa 8

     

               11.00 – 12.00

    ,,Ściana Południowa’’ – zajęcia na ściance wspinaczkowej/ Gry planszowe

     

    Zajęcia planowane dla poszczególnych grup

    na dzień 4 lipca 2017 roku

     

    Grupa

     

     

                  Zajęcia

     

    Grupa 1

     

               

                  10.00 – 11.00

     

           Rzeźba ul.Amundsena

     

    Grupa 2

     

              

                   10.00 – 11.00

                       Basen

     

    Grupa 3

     

             

            11.45 – 12.30

        Rzeźba ul.Amundsena

     

    Grupa 4

     

     

     

                11.00 – 12.00

             Hala sportowa ul. Dereniowa

     

    Grupa 5

     

                

                11.00 – 12.00

        Paso – szkoła tańca ul.Koncertowa

     

    Grupa 6

     

       

                11.45 – 12.30

               Plastyka ul. Amundsena

     

    Grupa 7

     

     

                10.00 – 11.00

              Hala sportowa ul. Dereniowa

     

    Grupa 8

     

             

               10.00 – 11.00

          Paso – szkoła tańca

             

     

     

    Zajęcia planowane dla poszczególnych grup

    na dzień 5 lipca 2017 roku

     

    Grupa

     

     

                  Zajęcia

     

    Grupa 1

     

                 10.00 – 11.00

              Hala Sportowa ul. Dereniowa       

     

    Grupa 2

     

                10.00 – 12.00

      Multikino film pt. ,,Trolle’’

     

    Grupa 3

     

                 10.00 – 12.00

      Multikino film pt. ,,Trolle’’

     

    Grupa 4

     

     

     

                10.00 – 12.00

      Multikino film pt. ,,Trolle’’

     

    Grupa 5

     

                

               10.00 – 11.00

                      Basen

      

     

    Grupa 6

     

       

                10.00 – 12.00

      Multikino film pt. ,,Trolle’’

     

    Grupa 7

     

     

                12.00 – 13.00

                     Kręgle

     

    Grupa 8

     

     

                11.00 – 12.00

        Hala Sportowa ul. Dereniowa       

     

     

    Zajęcia planowane dla poszczególnych grup

    na dzień 6 lipca 2017 roku

     

    Grupa

     

     

                  Zajęcia

     

    Grupa 1

     

                 10.00 – 11.00

              Plastyka ul. Amundsena

     

    Grupa 2

     

                10.00 – 11.00

            Rzeźba ul. Amundsena

     

    Grupa 3

     

                 10.00 – 11.00

                    Basen

     

    Grupa 4

     

     

     

                11.45 – 12.30

         Plastyka ul. Amundsena

     

    Grupa 5

     

                

                 11.45 – 12.30

         Rzeźba ul. Amundsena

     

    Grupa 6

     

       

                10.00 – 11.00

            Hala Sportowa ul. Dereniowa       

     

    Grupa 7

     

     

                      10.00 – 11.00

        Paso – szkoła tańca ul.Koncertowa

     

     

    Grupa 8

     

     

                11.00 – 12.00

           Paso – szkoła tańca ul.Koncertowa  

     

     

     

    Zajęcia planowane dla poszczególnych grup

    na dzień 7 lipca 2017 roku

     

    Grupa

     

     

                  Zajęcia

     

    Grupa 1

     

                 14.00 – 15.00

                  Kręgle

     

    Grupa 2

     

                10.00 – 11.00

         UCSiR – hala sportowa ul. Pileckiego

     

    Grupa 3

     

                 11.00 – 12.00

         UCSiR – hala sportowa ul. Pileckiego

     

    Grupa 4

     

     

     

                10.00 – 11.00

                     Basen

     

     

    Grupa 5

     

                

                   10.00 – 11.00

            Hala Sportowa ul. Dereniowa       

     

    Grupa 6

     

                    10.00 – 12.00

    "Zostań nadwornym artystą"Łazienki Królewskie

    Pałac Myśliwiecki

     

    Grupa 7

     

     

                      10.00 – 11.00

    ,,Ściana Południowa’’ – zajęcia na           ściance wspinaczkowej   

     

     

    Grupa 8

     

                      10.00 – 12.00

             Muzeum Narodowe

     

    Zajęcia planowane dla poszczególnych grup

    na dzień 10 lipca 2017 roku

     

    Grupa

     

     

                  Zajęcia

     

    Grupa 1

     

                 10.00 – 11.00

                       Basen

     

    Grupa 2

     

                

                10.00 – 11.00

        Paso – szkoła tańca ul. Koncertowa

     

    Grupa 3

     

           

                11.00 – 12.00

        Paso – szkoła tańca ul. Koncertowa

     

    Grupa 4

     

     

     

                  

               14.00-15.00   

    Kręgle 

     

     

    Grupa 5

     

                

                   11.00 – 12.00

            Hala sportowa ul. Dereniowa       

     

    Grupa 6

     

                     10.00 – 11.30

      UCSiR – hala sportowa ul. Pileckiego           

     

     

    Grupa 7

     

                  10.00 – 11.00

            Hala sportowa ul. Dereniowa      

                

     

    Grupa 8

     

                    

                    10.00 – 12.00

                 Basen

     

     

     

    Zajęcia planowane dla poszczególnych grup

    na dzień 11 lipca 2017 roku

     

    Grupa

     

     

                  Zajęcia

     

    Grupa 1

     

                

                  10.00 – 11.00

        Paso – szkoła tańca ul. Koncertowa

         

     

    Grupa 2

     

                

                10.00 – 11.00

         Plastyka ul. Amundsena

     

    Grupa 3

     

           

                11. 45 – 12.30

        Plastyka ul. Amundsena

     

    Grupa 4

     

     

     

                  11.45 – 12.30

           Rzeźba ul. Amundsena

     

     

    Grupa 5

     

                

                   10.00 – 11.00

                       Basen       

     

    Grupa 6

     

                              

                    11.00 – 12.00

        Paso – szkoła tańca ul. Koncertowa

        

     

    Grupa 7

     

     

                  10.00 – 11.00

            Hala sportowa ul. Dereniowa

     

    Grupa 8

     

                    

                    10.00 – 12.00

             Łazienki Królewskie

    "Na tropie śladów" 

     

     

    Zajęcia planowane dla poszczególnych grup

    na dzień 12 lipca 2017 roku

     

     

    Grupa

     

     

                  Zajęcia

     

    Grupa 1

     

                  10.00 – 12.00

    Multikino – film pt.,, Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra’’     

     

    Grupa 2

     

                  10.00 – 11.00

            Hala sportowa ul. Dereniowa

     

    Grupa 3

     

                    11.00 – 12.00

            Hala sportowa ul. Dereniowa

     

    Grupa 4

     

     

                   

                   10.00 – 12.00

        Paso – szkoła tańca ul. Koncertowa/Ściana wspinaczkowa 15/

     

    Grupa 5

     

                

                       10.00 – 12.00

    Multikino – film pt.,, Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra’’    

     

    Grupa 6

     

                              

                       10.00 – 12.00

    Multikino – film pt.,, Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra’’    

     

       

     

    Grupa 7

     

                  10.00 – 12.00

    Multikino – film pt.,, Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra’’    

     

    Grupa 8

     

                                  

                       10.00 – 12.00

    Multikino – film pt.,, Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra’’    

     

     

     

    Grupa

     

     

                  Zajęcia

     

     

     

     

     

     

     

     

        

     

     

     

     

     

     

             

     

     

                              

       

     

     

     

     

     

     

     

    Zajęcia planowane dla poszczególnych grup

    na dzień 13 lipca 2017 roku

     

    Grupa

     

     

                  Zajęcia

     

    Grupa 1

     

                       11.00 – 12.00

            Hala sportowa ul. Dereniowa     

     

    Grupa 2

     

                  10.00 – 11.00

            Rzeźba ul. Amundsena

     

    Grupa 3

     

                    10.00 – 11.00

                       ,, Bajki i legendy starej Warszawy"

     

    Grupa 4

     

     

                    10.00 – 11.00

         UCSiR – hala sportowa ul. Pileckiego/  

       ,, Bajki i legendy starej Warszawy"

     

     

    Grupa 5

     

                

                  10.00 – 12.00

           Mistrz Ignacy, stara waga...co jeszcze  kryje się w Ujazdowie?"

     

    Grupa 6

     

                  

                  10.00 – 11.00

            Hala sportowa ul. Dereniowa    

     

    Grupa 7

     

                                               11.45-12.30

    Rzeżba

           

     

     

    Grupa 8

     

                                  

                  Mistrz Ignacy, stara waga...co jeszcze  kryje się w Ujazdowie?"

     

     

     

    Zajęcia planowane dla poszczególnych grup

    na dzień 14 lipca 2017 roku

     

    Grupa

     

     

                  Zajęcia

     

    Grupa 1

     

              10.00 – 11.00

    ,,Ściana Południowa’’ – zajęcia na           ściance wspinaczkowej

     

    Grupa 2

     

               10.00 – 11.00

         UCSiR – hala sportowa ul. Pileckiego

     

    Grupa 3

     

                    11.00 – 12.00

        UCSiR – hala sportowa ul. Pileckiego

     

    Grupa 4

     

     

              10.00 – 11.00

    ,,Ściana Południowa’’ – zajęcia na           ściance wspinaczkowej

     

    Grupa 5

     

                  

                 10.00 – 11.00

                        Basen

     

    Grupa 6

     

                  

                  14.00 – 15.00

                      Kręgle

     

    Grupa 7

     

                 

                  10.00 – 12.00

              Łazienki Królewski

     

    Grupa 8

     

                                  

                10.00 – 11.00

    Hala sportowa ul. Dereniowa

  • Wakacje

    Udanych, pogodnych, bezpiecznych wakacji,

    wielu pozytywnych wrażeń, ciekawych znajomości

    i dużo, dużo beztroskiego odpoczynku ...

     

     

                                                              Do zobaczenia we wrześniusmiley

     

     

    Dyrekcja Szkoły oraz Rada Pedagogiczna dziękują za  zaangażowanie Rodziców na rzecz klas i szkoły w roku szkolnym 2016/2017 .

     Bardzo dziękujemy  Rodzicom za przyjęcie zaproszenia i olbrzymie zaangażowanie w pracy na rzecz dzieci oraz

    pomoc i współpracę podczas XV Festynu ,,Święto Ulicy Puszczyka", a szczególnie Państwu:


    p. Elżbieta Gawryołek
    p. Dorota Kowalczyk
    p. Monika Cabańska
    p. Łukasz Bartnicki
    pp. Teresa i Jarosław Andrzejewscy
    p. Magdalena Borejczyk
    p. Agnieszka Frydrychiewicz

    p.Rafał Michałek
    p. Katarzyna Walkiewicz
    p. Oksana Fedorenko
    p. Agnieszka Pabińska - Świtalska
    p. Dobrosław Mysłowski
    p. Anna Łaniecka
    pp. Celina i Sebastian Popowscy
    p. Katarzyna Rędzińska
    p. Beata Pruszyńska
    p. Katarzyna Muchowska
    p. Dominika Bogdaniuk
    p. Ludmiła Khaman
    p. Marek Królikowski
    p. Honorata Narolewska - Pacek
    p. Marta Roloff
    p. Anna Cieślak
    p. Teresa Garcia - Ciołczyk
    p. Agnieszka Kaszuba
    p. Marta Czerwińska
    p. Piotr Witek
    p. Monika Cabańska
    p. Katarzyna Walkiewicz
    p. Justyna Lisowska
    p. Bartosz Dominiak
    p. Ewa Mieścicka
    p. Joanna  Muczyńska
    p. Elżbieta Leśniewska

    dzięki Państwa zaangażowaniu zorganizowaliśmy dzieciom niezwykłe przeżycia.

     

                Naszą szkołę cechują dobre, partnerskie stosunki międzyludzkie. Uczniowie lubią szkołę, czują się partnerami, przygotowują dekoracje i wystrój wnętrz, Samorząd opracowuje kalendarz imprez.

    Dobry klimat szkoły umożliwia jej rozwój. Jesteśmy grupą ludzi uczących się, która pomaga wszystkim w rozwoju i czyni z tego radość życia. Już A. F. Modrzewski powiedział, że „doskonałe wychowanie może być dziełem tylko doskonałego wychowawcy”.

    Wszystkie dzieci świata zamykają uszy na pouczanie, a otwierają oczy na przykład. Wierzę, że nasi uczniowie będą życzliwie i przyjaźnie nastawieni do siebie i do świata, bo jakim dzisiaj jestem ja, taki jutro stworzę świat. Twórcza postawa to zaraźliwy optymizm. Pojęcie postawy twórczej wyznaczającej oddziaływanie wychowawcze, charakteryzuje nie tylko wybranych ludzi o specjalnych talentach (nauczycieli), ale także większość dzieci, w których drzemią siły twórcze, często nieujawnione.

    Sprawdza się powiedzenie H. Sienkiewicza  „Nie rzeczywistość sama, ale serce, z jaką do niej podchodzimy, nadaje życiu kształt i kolory.” Atmosfera szkoły sprzyja efektywnej i twórczej pracy

     

     

          „Efektywna szkoła to szkoła, która się rozwija"

                                                                    Robert Fisher

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

     

    Życzymy udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu.smiley

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Szanowni Państwo,

    przed zbliżającym się okresem wyjazdów wakacyjnych gorąco zachęcamy do sprawdzania organizatora wyjazdu w specjalnej internetowej bazie prowadzonej przez MEN www.wypoczynek.men.gov.pl. Znajdują się w niej wszystkie informacje o obozach, koloniach i innych rodzajach wypoczynku. Rodzice muszą być pewni, że miejsce pobytu ich dziecka jest bezpieczne, a także nadzorowane przez służby publiczne. Jednocześnie przypominam, że wszelkich informacji może udzielić także kurator oświaty, który sprawuje nadzór nad organizacją wypoczynku dzieci i młodzieży.

    Bezpieczne wakacje

    Dodatkowo na stronie internetowej wypoczynek.men.gov.pl można znaleźć poradnik bezpiecznego wypoczynku. Również w serwisie bezpiecznyautobus.gov.pl wpisując numer rejestracyjny pojazdu otrzymają Państwo bezpłatną informację, czy autokar, który zawiezie dziecko na wakacje ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.

    Przydatną wiedzę o zagrożeniach dotyczących substancji psychoaktywnych można znaleźć na stronach internetowych: Wydziału Wychowania i Profilaktyki Ośrodka Rozwoju Edukacji www.ore.edu.pl, Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii www.kbpn.gov.pl; www.dopalaczeinfo.pl oraz poradni internetowej: www.narkomania.org.pl. Dostępny jest również Ogólnopolski Antynarkotykowy Telefon Zaufania działający pod numerem 801 199 990, a także Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12. Dodatkowo na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki www.msit.gov.pl można znaleźć informator o zasadach bezpieczeństwa nad wodą „Bezpieczna woda”. Dobrze zapisać lub zapamiętać również numery alarmowe: WOPR – 600 100 100 i górskie numery ratunkowe 985 lub 601 100 300.

    Warto pamiętać także o:

    -         odwiedzeniu strony Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Polak za granicą” www.polakzagranica.msz.gov.pl,

    -         bezpłatnej aplikacji iPolak – niezbędniku w podróży, gdzie są m.in. aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ. Aplikacja jest dostępna za darmo na stronie: www.msz.gov.pl/pl/ipolak,

    -         rejestracji wyjazdu za granicę za pośrednictwem bezpłatnego serwisu „Odyseusz”, www.odyseusz.msz.gov.pl. Dzięki rejestracji służby konsularne będą wiedziały
    o pobycie na terenie danego państwa i w razie konieczności mogą udzielić skutecznej pomocy,

    -         adresach polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych wraz z telefonami kontaktowymi (dyżurnymi) – szczególnie ważne dla organizatorów wypoczynku letniego, kierowników wycieczek, wychowawców, opiekunów dzieci i młodzieży,

    -         sprawdzaniu stron internetowych wszystkich kuratoriów oświaty dedykowanych wypoczynkowi

     

     

     

  • KOMUNIKAT DYREKTORA

  • KOMUNIKAT DYREKTORA

  • Rowerowy Maj

    Szanowni Państwo,

    Nasza szkoła w maju przystąpi do kampanii „Rowerowy Maj” – celem akcji jest promocja zdrowego trybu życia, popularyzacja  komunikacji rowerowej ( jazdy na  hulajnodze, rolkach, wrotkach, deskorolce).

    Zachęcamy do udziału w kampanii.   Uczniowie, którzy zdobędą dużą ilość punktów otrzymają nagrody.

    Kampania trwa w dniach  4 – 31 maja 2017r. Codziennie rano będzie sprawdzany sposób dotarcia uczniów do szkoły i odnotowany w dzienniku elektronicznym „Rowerowego maja”.  Uczniowie dostaną naklejki, które będą wklejali do „Książeczek rowerowych” – (otrzymają je od wychowawców).

    Dla bezpieczeństwa dzieci  przypominany o kaskach i  ochraniaczach.

    Zgodnie z przepisami  dzieci do lat 10 przyjeżdżają rowerem do szkoły pod opieką  osób dorosłych.

    Wszyscy uczniowie zostali przeszkoleni przez trenerów „Rowerowego maja”, aby w sposób bezpieczny podczas tej kampanii dotrzeć do szkoły.

    Za bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły i ze szkoły odpowiadają Rodzice.

     

  • Komunikat Dyrektora Szkoły

    Dyrektor SP  81 informuje, że w roku szkolnym 2016/17 uczniowie mogą korzystać z opieki w szkole w następujące dni wiosennej przerwy świątecznej:

    13.04.2017 (czwartek) w godzinach od 7.00 do 17.00

    14.04.2017 (piątek) w godzinach od 7.00 do 15.00

    18.04.2017 (wtorek) w godzinach od 7.00 do 17.00

     

    Prosimy o złożenie wniosku do sekretariatu szkoły do dnia 11 kwietnia 2017r.

     

    Dyrektor_SP__81__informuje.docx

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 81
    ul.Puszczyka 6
    02-785 Warszawa
  • /fax 022-643-60-26

Galeria zdjęć