Profil szkoły Historia Przesłanie wychowawcze szkoły Misja i wizja szkoły Model absolwenta Kronika szkolna 1977-2007 COMENIUS 1 Szkola widziana oczami nauczycieli

COMENIUS 1

C O M E N I U S  1 jest komponentem programu SOCRATES i  stanowi wyzwanie dla 350 tysięcy szkół w Europie i 69 milionów uczniów tych szkół. Wspiera on inicjatywy mające na celu podniesienie jakości edukacji szkolnej i promowanie świadomości wymiaru europejskiego w procesach edukacyjnych. Pomaga uczniom i nauczycielom w kształtowaniu poczucia przynależności do szerszej i otwartej na świat społeczności europejskiej, społeczności o różnych tradycjach, mającej jednak korzenie we wspólnej historii.

C o m e n i u s  1  przyczynia się do poprawy jakości kształcenia przede wszystkim poprzez:
wspieranie międzynarodowej współpracy oraz wymiany między szkołami,
zachęcanie uczestników do opracowywania innowacyjnych metod nauczania  i materiałów dydaktycznych, promowanie zastosowań technologii informatyczno-komunikacyjnych w edukacji szkolnej, promowanie nauki języków obcych,
promowanie świadomości interkulturowej w europejskiej edukacji szkolnej.

Anglia.wmv

Turcja.wmv