Profil szkoły Historia Przesłanie wychowawcze szkoły Misja i wizja szkoły Model absolwenta Kronika szkolna 1977-2007 COMENIUS 1 Szkola widziana oczami nauczycieli

Profil szkoły

„doskonałe wychowanie może być dziełem tylko doskonałego wychowawcy”

A. F. Modrzewski

Wszystkie dzieci świata zamykają uszy na pouczanie, a otwierająoczy na przykład.
Nasi uczniowie są życzliwie i przyjaźnie nastawieni do siebie i do świata, bojakim dzisiaj jestem ja, taki jutro stworzę świat. Twórcza postawa to zaraźliwyoptymizm."

"Pojęcie postawy twórczej wyznaczającej oddziaływanie wychowawcze, charakteryzujenie tylko wybranych ludzi o specjalnych talentach (nauczycieli), ale także większość dzieci, w których drzemią siły twórcze, częstonieujawnione."

Sprawdza się  w naszej szkole powiedzenie :

„Nie rzeczywistość sama, ale serce, z jaką do niej podchodzimy,

nadaje życiu kształt i kolory.”